16 Август 2025събота21:28 ч.

Матей Казийски се връща в България

/ брой: 150

автор:Дума

visibility 804

Матей Казийски се завръща в българското първенство. Един от най-добрите родни волейболисти облича екипа на вицешампиона Локомотив Авиа. 202-сантиметровият посрещач ще подпише договор за един сезон с тима, воден от Найден Найденов. Основната цел пред именития състезател е спечелването на титлата. До момента той не е ставал шампион на страната. От Локомотив загатнаха за трансфера, след като във фейсбук пуснаха съобщение до феновете, в което се казва: "Той идва".
40-годишният Казийски не е играл в България от 2005 г. Той е юноша на Славия, с който е носител на купата. В бляскавата си кариера Казийски е петкратен шампион на Италия с Тренто. С тима е спечелил и четири купи на страната, както и три пъти Шампионската лига. Във витрината си посрещачът има още четири титли от Световното клубно първенство с италианския гранд. Сред отличията му са още титла и Купа на Русия с Динамо Москва, както и титла, Купа и Суперкупа на Турция с Халбанк Анкара. С националния отбор на България Казийски спечели бронзови медали от световно и европейско първенство. През пролетта на 2012 г. той реши да бойкотира "лъвовете", като със селекционера Радостин Стойчев обявиха, че тогавашният председател на федерацията Данчо Лазаров трябва да подаде оставка, за да се върнат. Оттогава Казийски не е играл за България.  
Локомотив Авиа всъщност е Марек, но в началото на 2024 г. дупнишният тим се премести под тепетата и се преименува.

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 4789

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 4744

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 4741

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 4709

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 4836

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 4920

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 4739

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 4806

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 4895

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 4846

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ