Излиза книга за Милен Цветков
Част от приходите ще бъдат дарени на фонд "За децата на Милен Цветков"
/ брой: 76
Една година, откакто журналистът Милен Цветков загина в нелепа катастрофа в София, се навършва на 19 април. Книгата "379 дни с Милен Цветков. Историята на една очаквана любов" от Милена Иванова (изд. "Книгомания") излиза в негова памет. Книгата е под редакцията на журналиста Георги Тошев, научи ДУМА от Елица Пенова.
Милена Иванова е човекът до Милен Цветков в последните няколко години. 379 дни е тяхното съжителство заедно, но историята на любовта им е започнала по-рано, когато Милена Иванова гостува за първи път в студиото на "Часът на Милен Цветков". И за двамата тази любов е чакана и мечтана, но минава през перипетии.
В книгата ще прочетем спомените, които Милен Цветков е разказвал на Милена Иванова за детството си, навиците и принципите в живота си, за работата си в различните телевизии, за колегите, от които е научил много за журналистиката (като Бригита Чолакова), и за други, от които се е разочаровал; за професионализма и колко е важно доверието, за топлата връзка с децата си, за планината, за пътуванията до Гърция.
Въпреки че Милена Иванова е нумеролог, 19 април не предвещава, че ще се случи нещо лошо - денят е Великден, Милен Цветков се е чувствал щастлив, успява да чуе за празника по телефона всички, които обича... но повече не се връща при любимата жена.
"379 дни с Милен Цветков" показва обичания журналист такъв, какъвто е - през погледа на Милена Иванова като партньор, както и през погледа на най-добрия приятел от детските години Марио Райчев, и колегите от Нова тв Ани Иванова, Тара Нури и Иво Тодоров, журналистите Георги Милков и Ники Кънчев.
Книгата вече се разпространява по книжарниците. Част от приходите ще бъдат дарени на фонд "За децата на Милен Цветков".
"Той беше един от малкото извън "конвейера" в телевизиите. С времето си беше изградил собствен стил, собствени сетива за работа и с шефовете, и с гостите, и с публиката. И в трите той пак беше себе си - не правеше нещата, както му казваха отгоре или отдолу, или както искаше този отсреща", пише Ники Кънчев.
"Телевизията бе негова орисия. От дете. Още откакто баща му една вечер го оставил да гледа "По света и у нас". Явно така се е случила тази магия между него и новинарството, която така и не го пусна до края", споделя Георги Милков.