24 Септември 2025сряда13:17 ч.

Изключиха микрофона на Ердоган в ООН

/ брой: 177

автор:Дума

visibility 265

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган имаше проблеми с микрофона по време на речта си пред 80-ата сесия на Общото събрание на ООН в Ню Йорк, предава ProtoThema, цитирана от "Фокус". Докато говореше за Палестина и за насилието, което продължава с неотслабваща интензивност в Газа, звукът спря. Изключването разгневи турските медии, които го нарекоха "целенасочен саботаж".
След прекъсването на микрофона му Ердоган е заявил: „Клането в Газа, което отне живота на повече от 65 000 души, продължава с цялата си жестокост. Никой, който има поне малко съвест, не може да приеме случващото се. Освен това не може да се мълчи пред лицето на такъв геноцид“, отбелязват турските медии. 
Според организаторите изявлението му е било приключено автоматично, тъй като по регламент държавните глави имат по пет минути за изказване. 
Междувременно стана ясно, че и френският президент Еманюел Макрон официално признава Палестина.

Държавата поема контрола върху ремонта на парното

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 177

МВФ с препоръка за тотална реформа на пенсионната система

автор:Дума

visibility 269

/ брой: 177

АПИ обяви мегапоръчка за мантинели на стойност 960 млн. лв.

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 177

Дронове над Дания, Норвегия и Швеция

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 177

Изключиха микрофона на Ердоган в ООН

автор:Дума

visibility 238

/ брой: 177

Гърция взема строги мерки срещу ромите

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 177

Накратко

автор:Дума

visibility 218

/ брой: 177

Онемели

автор:Таня Джаджева

visibility 213

/ брой: 177

В пенсия като в пенсия

автор:Аида Паникян

visibility 269

/ брой: 177

За главното "Д"

visibility 214

/ брой: 177

Готови за касапница

автор:Юри Михалков

visibility 234

/ брой: 177

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ