12 Април 2026неделя07:44 ч.

Избори за парламент в Хърватия

автор:Дума

visibility 411

Над 2 600 кандидати от около 70 партии, обединения и коалиции ще се явят на днешните парламентарни избори в Хърватия, съобщава БНР. Те се състезават за 151 депутатски места.

Очаква се основната битка да бъде между управляващата партия -  Хърватска демократична общност на премиера Андрей Пленкович и коалицията „РЕСТАРТ“, водена от основната опозиционна формация - Социалдемократическата партия на Давор Бернардич. По данни на анализаторите „РЕСТАРТ“ води с минимална преднина - за коалицията биха гласували около 30% от избирателите, а  формацията на Пленкович получава около 28-29 на сто подкрепа.

Вотът започна в 7 часа местно време (8 часа българско), а право на глас имат около 3 милиона и 860 хиляди души.

Заради епидемията от коронавирус на всеки отишъл пред урните ще се раздават ръкавици и химикалка за еднократна употреба.

Израел хвърля сянка на сделката САЩ-Иран

автор:Дума

visibility 2792

/ брой: 67

Рюте: Някои в НАТО се провалиха на теста

автор:Дума

visibility 3019

/ брой: 67

КНДР тества ракети с касетъчни бомби

автор:Дума

visibility 2237

/ брой: 67

Накратко

автор:Дума

visibility 2187

/ брой: 67

Бомба със закъснител

автор:Александър Симов

visibility 2408

/ брой: 67

Просията стана основно занимание на бизнеса

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2516

/ брой: 67

Да свалим частично санкциите срещу Русия

visibility 2244

/ брой: 67

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ