18 Февруари 2026сряда15:51 ч.

Избори без край

/ брой: 174

автор:Марин Милашки

visibility 3110

В ръководството на българския футбол е напечено. Още по-приятното за интригантите е, че там битката за властта тепърва започва.

Софийският градски съд отсече, че изборният конгрес трябва да бъде проведен на 12 октомври. Жалбата бе подадена от Димитър Бербатов, след като от екипа му събраха 1/3 от клубовете, които са за извънредни избори, но в "Бояна" не признаха подписката. А от решението на магистратите става ясно, че в БФС мирише на изгоряло. Което не е изненада.

Шефът на футбола Боби Михайлов, който през лятото изненадващо си оттегли оставката и се върна начело на централата, първоначално осъди СГС, който не би трябвало да се меси в работата на БФС. После обяви с половин уста, че ще се съобразят с решението.

Реално Михайлов имаше предвид, че ще направят всичко възможно, за да протакат. В БФС са майстори на това. Конгрес трябваше да има още в началото на 2020 г. Но на този етап - нищо. Сега Михайловците се гласят да отложат конгреса заради КОВИД-мерките.

Боби Михайлов не иска и няма да изпусне властта. Поне не толкова лесно, колкото Димитър Бербатов очакваше. Никой не се отказва с лека ръка от управлението на солиден бюджет. Трябва да се отбележи обаче, че БФС сам си подсигурява парите, но голяма част от тях идват от програми на ФИФА и УЕФА.

Въпросът обаче е принципен. Все пак живеем в XXI век и всичко трябва да се решава на честни избори, а не с властване от тук до края на света или с избори без край. Нека по-добрият да спечели, но явно в "Бояна" се страхуват за топлите си местенца. Затова се очакват всякакви хватки, номера и интриги, за да остане Бербатов далеч от управлението на родния футбол. 

Няма нищо ненаказано обаче...

 

Хванаха фалшиви евро, които трудно могат да се разпознаят

автор:Дума

visibility 824

/ брой: 33

6 на сто от населението е било на воден режим

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 33

Коли за 633 млн. лв. са купени на изплащане за година

автор:Дума

visibility 708

/ брой: 33

5,8% ръст на туристите през 2025 г.

автор:Дума

visibility 732

/ брой: 33

ЕС е аут от масата на преговорите в Женева

автор:Дума

visibility 664

/ брой: 33

Мадрид изпраща помощи за Куба чрез ООН

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 33

Хиляди лекари стачкуват безсрочно в Испания

автор:Дума

visibility 721

/ брой: 33

В Перу обсъждат импийчмънт на седми президент

автор:Дума

visibility 764

/ брой: 33

Като икона. Като на бесило...

автор:Боян Бойчев

visibility 656

/ брой: 33

Пари за топло, пари за студено

автор:Евгения Младенова

visibility 705

/ брой: 33

Търговци на жлъч

visibility 647

/ брой: 33

Повод за срам

visibility 622

/ брой: 33

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ