25 Март 2025вторник08:42 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Избори ала Дянков

/ брой: 141

автор:Александър Симов

visibility 417

Лоша новина! Правителството натовари Симеон Дянков със задачата да бъде основен организатор на изборите за президент и местна власт на 23 октомври. Като знаем какъв бюджетар е чиновникът на Световната банка, още отсега можем да предположим какви избори ще организира.
Още на първия ден ще опищи света, че има дефицит на бюлетини, който му е оставен от предишното правителство. После ще даде пресконференция, в която ще сравни вота с постен хамбургер, защото Станишев е дал за пенсии парите за урни. Ще се ожали публично, че необезпечените договори от времето на Александър Стамболийски са сринали бюджета за вота. А най-накрая ще поиска в конституцията да бъде записано, че страната приема изборен борд - тоест резултатът ще се решава лично от лелята на Симеон Дянков, от самия Симеон Дянков и от духа на Ванга, за да се пази добра изборна дисциплина.
Вън от шегата това ще бъдат интересни и драматични избори. Единият вицепремиер ще бъде организатор, другият вицепремиер, който е и вътрешен министър - шеф на предизборния щаб на ГЕРБ.
Какво се получава? Полицията, която трябва да охранява демократичността на вота, ще бъде ръководена от някой и.д. шеф, докато Цветанов нищи начини ГЕРБ да срази противниците си. Няма как обаче да избягаме от подозрението, че в наближаващия вот има и друг интересен сюжет, който убягва от вниманието на любопитната публика. Цяла серия от СРС-та разкриха трагичното състояние на отношенията Дянков - Цветанов. Да не би покрай изборите да се окаже, че двете вицета отново са влезли във война. Единият с организация, другият с предизборна шашмалогия. И какъв вот ще бъде това - организиран от некадърен финансист с участието на полицай, който дори не знае да говори правилен български.
Не избори, а комедия с черен хумор. Дано поне да не е смях през сълзи.
 

Некачествено гориво залива пазара

автор:Дума

visibility 1752

/ брой: 54

ДДС за ресторантите остава 20%

автор:Дума

visibility 1751

/ брой: 54

60% от домашните майстори не издават документ на клиентите

автор:Дума

visibility 1569

/ брой: 54

БНБ отчита рязко увеличение на дефицита

автор:Дума

visibility 1635

/ брой: 54

Кметът на Истанбул оставен в ареста

автор:Дума

visibility 1755

/ брой: 54

Сърбия е в необявено извънредно положение

автор:Дума

visibility 1723

/ брой: 54

Лондон ще прехвърля мигранти на Балканите

автор:Дума

visibility 1774

/ брой: 54

Накратко

автор:Дума

visibility 1737

/ брой: 54

Комплексарщина и безсилие

автор:Александър Симов

visibility 1734

/ брой: 54

От размразяване към разведряване

автор:Иван Генов

visibility 1858

/ брой: 54

Мъртвото посяга. Пазете се!

visibility 1676

/ брой: 54

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ