20 Февруари 2026петък05:01 ч.

Стоил Цицелков:

ИТН се държат като ГЕРБ на власт

/ брой: 163

автор:Дума

visibility 1018

В момента първата партия ИТН се държи точно като тази, която искахме да сменим, заяви Стоил Цицелков, член на Обществения съвет към ЦИК, в тв интервю. "Избори до дупка са проблем. Когато имаме ясна заявка за промяна и вече два пъти се гласува за такава, то би трябвало да е достатъчно в една работеща демокрация. Ходене на избори до дупка не означава, че ще се получи някакъв консенсус, и отговорност за това носи партията, спечелила първото място", подчерта експертът.

По думите на Цицелков много от партиите ще подкрепят варианта "избори 2 в 1", понеже е много непопулярно малко преди вота да кажеш, че си готов да похарчиш още 60 милиона. След като обаче сме решили, че ще гласуваме изцяло машинно, трябваше отдавна да сме разбрали как избори 2 в 1 ще се случат с устройства, предупреди Цицелков. Според него изборната администрация се държи като партиите и, вместо да администрира изборите в интерес на всички граждани, прехвърля отговорности и задачи за начина, по който ще стане гласуването. Ако гласуваме едновременно за парламент и за президент, трябва да се промени софтуерът на една машина, поясни Цицелков.

"Радев е фаворит за преизбиране. Дори най-голямата партия, без да ѝ е поискана подкрепа, му даде такава. За първия си мандат президентът беше подкрепен от определена партия. Сега обаче той е разпознат като сигурен фаворит от избиратели на много други партии", смята Цицелков.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ