Мануел Локатели (вдясно) удвоява резултата за победата на Италия над Швейцария

Италия на 1/8-финал

Турция пред отпадане след загуба и от Уелс

/ брой: 115

visibility 68

Италия първа стигна 1/8-финал на Евро 2020. 4-кратният световен шампион срази Швейцария с 3:0 в мач от II кръг на група А. Кръг преди края тимът на Роберто Манчини е лидер с 6 т., пред Уелс - 4, Швейцария - 1 и Турция - 0. В последния кръг "Скуадра адзура" среща именно Уелс в неделя, като битката ще е за първото място. Според регламента четири от шестте най-добри трети тимове от групите отиват също на 1/8-финал.
"Адзурите" обаче буквално преподават футболни уроци на шампионата. Те записаха втора победа с класическия резултат, като на старта сразиха Турция.
На "Стадио Олимпико" в Рим първите два гола заби Мануел Локатели (26 и 52), а резултата оформи Чиро Имобиле (89).
При 0:0 гол на Джорджо Киелини (19) беше отменен след намесата на ВАР заради игра с ръка. Малко след това капитанът и лидер на Ювентус получи контузия и беше заменен, а това развали легендарната двойка централни защитници с Леонардо Бонучи.
За тима на Манчини това бе десета поредна победа, което е повече от впечатляващо. В тези мачове Италия вкара 31 гола и не получи нито един.
"Не беше никак лесно. Втори мач за пет дни на такова високо ниво е наистина сложно. Надявам се травмата на Киелини да не е нещо сериозно. Посвещаваме тази победа на всички по света, които страдат в този момент", каза Манчини.
В другия мач от група А Уелс срази Турция с 2:0 с голове на Арън Рамзи (43) и на Конър Робъртс (90+5). И за двете попадения асистира Гарет Бейл, който в 61-ата минута профука дузпа, стреляйки над вратата. Той е първият футболист от 21 години, който не уцелва вратата от наказателен удар в мач от еврофинали. За последно същото стори легендарният испанец Раул през 2000 г. при загубата от Франция с 1:2 на 1/4-финалите.
"Въпреки, че не успяхме да вкараме голяма част от положенията, няма как да се оплаквам от момчетата. Не искам да прозвучи неуважително, но Турция е съвсем различен съперник от Швейцария. Знаехме точно какво ще искат да направят, а и вторият мач винаги е по-лесен от първия", обяви селекционерът на Уелс Робърт Пейдж.
"Дойдохме на турнира с големи мечти. Уелсците играха добре и бяха ефективни. Сега те имат много добри шансове да излязат от групата", призна наставникът на Турция Шенол Гюнеш.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"