29 Юли 2025вторник20:20 ч.

Италианците гласуват за намаляване броя на депутатите

автор:Дума

visibility 384

Италианците гласуват днес на референдум за намаляване на броя на депутатите и областни избори, които се очаква да спечели дясната опозиция, предават ДПА и БТА.

 Гласуването е днес от 7 ч. до 23 ч. (от 5 до 21 ч. по Гринуич). Изборите продължават и утре, от 7 до 15 ч. местно време. 

Около 51,6 милиона избиратели могат да участват в референдума, на който се предлага съставът на долната камара на парламента да бъде намален от 630 на 400 депутати, а на Сената - от 315 на 200. Няма изисквания за минимална избирателна активност и се очаква реформата да бъде одобрена. 

В седем региона и малко под 1000 града се провеждат и областни избори. Управляващите партии - лявоцентристката Демократическа партия и движението "Пет звезди" се подготвят за слабо представяне. 

Очаква се опозицията да спечели най-малко в три региона, включително Венето и Лигурия. Евентуално поражение обаче няма да доведе до сваляне на правителството на Джузепе Конте.

 

 

ЕС се договори с Тръмп за митата

автор:Дума

visibility 1209

/ брой: 138

Гърция овладява огнената стихия

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 138

Венецуелските леви с победа на местния вот

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 138

Накратко

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 138

Убиват ЕС

автор:Таня Глухчева

visibility 1257

/ брой: 138

Гледам на работата си като на отговорност

автор:Юлия Кулинска

visibility 1286

/ брой: 138

Нашата си кочина

автор:Мая Йовановска

visibility 1213

/ брой: 138

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ