13 Април 2025неделя23:05 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Истински лъжи

/ брой: 24

автор:Георги Христов

visibility 3204

Георги ХРИСТОВ


Преди около 25 години имаше такъв холивудски филм с Шварценегер. Днес няма нужда от Холивуд - подобни сюжети се разиграват най-безцеремонно от политици и медии. Като на кино от известно време се оказахме в паралелна реалност - по цял ден всички западни медии бият тревога за "неизбежното" руско нахлуване в Украйна. Информационната война и медийната истерия стигнаха до такива висоти, че се наложи доста агресивните иначе украински официални лица да молят Запада да успокои реториката. Защото, ако за Байдън и сие украинците и цяла Източна Европа са приемливи жертви за постигане на американските интереси, то от нашата страна на "трансатлантическото партньорство" нещата изглеждат по различен начин.

Е, дори говорителят на Белия дом Джен Псаки се наложи да признае, че руската атака е "неизбежна" само в главите на местните "ястреби". И че Вашингтон вече ще се въздържа от използването на такива думи. Нищо ново - списъкът с американски лъжи може да напълни цяла книга, като си струва да се припомни ролята на Колин Пауъл пред ООН през 2003 г., коствала на света трилиони долари и живота на над 1 милион иракчани. 

Очевидно САЩ нямат намерение да се поучат от грешките си и продължават да творят фантастични сценарии с реални последици. Хубавото е, че "партньорите" на САЩ все повече осъзнават, че това не са партньорски отношения, а васални. И някои - като хърватския президент, например - директно отказват да играят в такива нискокачествени продукции. Въпреки тези постоянни "истински лъжи" все по-видно става, че интересът на САЩ е различен от интереса на Европа. Отношенията с Русия много ясно демонстрират, че са ни отредили поддържаща роля, от която няма какво да спечелим, но при "горещ" конфликт може да загубим всичко. Немалка част от европейците осъзнават това въпреки пропагандата за "руската заплаха". Време е да го осъзнаят и европейските политици.

ЕС може да разчита на силна Германия

автор:Дума

visibility 14192

/ брой: 68

Тръмп отложи митата за хрисимите страни

автор:Дума

visibility 16597

/ брой: 68

САЩ и Русия си размениха осъдени затворници

автор:Дума

visibility 15131

/ брой: 68

Накратко

автор:Дума

visibility 14852

/ брой: 68

Политически терзания

автор:Александър Симов

visibility 10132

/ брой: 68

Неадекватност

автор:Мая Йовановска

visibility 16390

/ брой: 68

Самоконтролът е №1

visibility 20750

/ брой: 68

Звездният миг на България

автор:Дума

visibility 15296

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ