Илиев 20-и на 10 км в Австрия

Носителят на СК за 2011 г. Бьо с първа победа за сезона

/ брой: 289

visibility 66

Владимир Илиев финишира на 20-о място в спринта в Хохфилцен, Австрия. Състезанието е VІ кръг от Световната купа по биатлон за мъже, като това е рекордно класиране за българина през този сезон. Илиев измина 10-километровата дистанция за 24:57.5 мин, като свали и петте мишени от легнало положение и допусна само една грешка в стрелбата от право положение. Българският биатлонист изостана само на 1 мин. от победителя Тарей Бьо. Норвежецът, който е носител на голямата световна купа за миналия сезон, също допусна една грешка. Той единствен обаче слезе под 24 минути, като финишира за 23:57.2 мин. и записа първа индивидуална победа през сезона, след като беше 2 пъти втори и спечели първо място с норвежката щафета.
С успеха Бьо излезе начело в подреждането за малката световна купа, като изпревари победителя от първите 2 спринта за сезона Карл Йохан Бергман (Шв), който не успя да спечели точки. Бьо има 152 т., а Бергман остана втори със 120.
Много силно състезание направи Мартен Фуркад, (Фр), който завърши втори. Той пропусна 2 мишени при стрелбата, но след страхотно бягане остана само на 4 секунди зад победителя. Трети завърши Тимофей Лапшин (Рус) след безгрешна стрелба, но с изоставане от 17,2 сек. от Бьо.
Красимир Анев зае 32-о място, като не допусна нито една грешка в стрелбата, а Михаил Клечеров и Мирослав Кенанов финишираха съответно 59-и и 95-и. Стартираха общо 106 биатлонисти.
Бьо излезе начело и в генералното класиране за Световната купа с 265 т., с 12 пред Фуркад. С по 225 т. третото място си поделят Бергман и Емил Хегле Свендсен (Нор), който също не влезе в точките и завърщи едва 54-и.
Михаил Клечеров е 41-ви с 42 т. Красимир Анев е 44-и с 33-и, а Владимир Илиев се изкачи до 57-а позиция с 21. За малката купа в спринта Клечеров е 40-и с 24 т. Илиев 46-и с 21, а Анев 49-и с 19.