17 Май 2024петък10:46 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

И строителният сектор бележи спад през юли

/ брой: 214

автор:Дума

visibility 30

След обявените данни миналата седмица за спад в промишлеността у нас с 1,6 на сто през юли, производството в строителния сектор също се сви силно през месеца. Въпреки това в еврозоната и в целия Европейски съюз секторът се подобри, показват данни на Евростат. Секторът у нас е спаднал с 1,4% през юли след понижение с 2,3 на сто през юни, запазвайки тази негативна тенденция за девети пореден месец, след като за последно беше отчетен растеж в сектора от 0,8% през октомври 2015 година. На годишна база строителният сектор в България също отбеляза влошаване за девети пореден месец, свивайки се през юли с 11,7% след понижение с 13 на сто през юни, като и по двата показателя България е сред най-слабо представящи се страни от ЕС.
Производството в строителния сектор на еврозоната нарасна през юли с 1,8% след повишение с 0,3% през юни, като това представлява подобрение на икономическата активност в сектора за трети пореден месец. Строителството в целия Европейски съюз се повиши с 1,1% след стагнация през предходния месец. На годишна база строителството в еврозоната нарасна през юли с 3,1 на сто след анемичен растеж с 0,6% през юни, отбелязвайки най-солидно повишение от февруари насам. Повишение с 1% на годишна база бележи и строителството в целия ЕС след растеж с 0,5% през предишния месец, нараствайки за трети пореден месец. През юли най-силен растеж в строителството на месечна база беше отчетен във Франция - ръст с 4,8%, Словения - с 2 на сто и Германия - с 1,8%, докато най-сериозен спад беше регистриран в Словакия - понижение с 11%, Унгария - с 3,2 на сто, и България - с 1,4%.

Еврокомисията ни отписа за еврото догодина

автор:Дума

visibility 992

/ брой: 90

Прогнозират добър летен сезон, откриват го в петък

автор:Дума

visibility 946

/ брой: 90

Лозарският сектор е в трудна ситуация

автор:Дума

visibility 923

/ брой: 90

Рекордните 6,73 млрд. лв. осчетоводени неправилно

автор:Дума

visibility 836

/ брой: 90

Атентат срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 1015

/ брой: 90

ЕС одобри пакта за миграцията

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 90

Гърция забрани телефоните в час

автор:Дума

visibility 960

/ брой: 90

Накратко

автор:Дума

visibility 906

/ брой: 90

С теб сме, Роберт!

автор:Дума

visibility 998

/ брой: 90

Сами сме срещу мобилните оператори

visibility 1062

/ брой: 90

Имитация на нормално

visibility 944

/ брой: 90

БСП срещу статуквото и в защита на националните интереси

автор:Дума

visibility 1003

/ брой: 90

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ