30 Август 2024петък07:33 ч.

И Любимец докосва "А" група

/ брой: 111

visibility 54

Отборът на Любимец продължи настъплението си към дебют в "А" група, след като надигра Банско като гост в мач от 24-тия кръг на втория ешелон. Тимът на Веско Великов продължи с добрите си игри и събира 50 т., колкото има и вече осигурилият си място в елита Нефтохимик. На теория все още и друг тим от пловдивския регион - Раковски, има шанс за място в А група, тъй като е с 44 т., а двата отбора ще се срещнат помежду си в последния кръг. Любимец обаче може да подпечата визата си още в неделя, когато приема Спартак Вн в ХХIII кръг. Дори и хиксът ще ги направи недостижими, а мачът с Раковски накрая ще бъде без значение.
Към срещата между Банско и Любимец имаше голям интерес. На трибуните бяха помощник-треньорът на младежкия национален отбор Александър Димитров и бившият шеф на съдийската комисия Георги Камишев. През първото полувреме гостите показаха 100% ефективност и с 3 удара вкараха 3 гола за 24 минути. Антон Огнянов (5) откри след грешка в отбраната на домакините. Йордан Лечов (14) изравни с глава след корнер. Янко Ангелов (25) отново изведе Любимец след асистенция на бившия играч на домакините Самир Аесс. Най-любопитната ситуация бе в 30-ата минута, когато вместо дузпа главният съдия Георги Йорданов, който в момента минава за най-добрият рефер у нас, отсъди странен двоен фаул в наказателното поле на гостите. При изпълнението му ударът на Наков бе блокиран с ръка от бранител на Любимец, но Йорданов замълча, а в последвалата контраатака най-ниският на терена, 160-сантиметровият Иван Минчев, вкара с глава за 1:3.
През второто полувреме в игра се включиха Войнов и Георгиев и домакините натиснаха. Голмайсторът на "Б" групата Благой Наков (67) вкара 14-ото си попадение за сезона и намали на 2:3. 3 минути по-късно Георги Чакъров от Любимец получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко. До края на срещата се игра само пред вратата на гостите, но вратарят им Диан Вълков направи блестящи спасявания при ударите на Калоян Стоянов и Благой Наков.