21 Февруари 2026събота22:18 ч.

Шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да спазват правилата за движение и да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи, призоваха от АПИ.

Засилват контрола по пътищата за почивните дни

Цивилни полицейски коли ще следят за нарушители

автор:Дума

visibility 9027

По време на Великденските празници и почивните дни са ангажирани изключително голям брой полицейски служители, които да следят за употребата на алкохол, наркотици, техническа изправност на автомобилите, неправилни маневри, които водят до ПТП обясни Иво Биков от "Пътна полиция" на брифинг по повод предстоящите празници.

Биков заяви още, че идеята и целта е да не се допускат инциденти и ПТП. Небрандирани автомобили с цивилни служители ще следят за нарушители, ще снимат и ще предават на техни колеги. Ако могат, ще ги спират на място, за да ги санкционират, а ако не могат ще бъдат санкционирани на по-късен етап.

Биков изрази очакване днес да е много по-спокойно с оглед на това, че в четвъртък е било натоварено движението по пътищата. Има катастрофи, но повечето са леки и без пострадали, казаха още от МВР. За денонощието в София има 10 задържани водачи за алкохол.

През нощта патрул на "Пътна полиция" е спрял за проверка на АМ "Хемус" кола, управлявана от мъж. Той е дал положителна проба за алкохол над 2 промила, както и положителна проба за амфетамини. Шофьорът е казал, че е тръгнал по АМ "Хемус" в посока Бургас, където ще прекара празниците. "Разрешената скорост е 140 км/ч, в най-добрия случай той ще кара със 140 км/ч, какво можеше да стане, ако не го бяхме спрели. Водачът е задържан, както и неговият автомобил", каза Биков.

Шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да спазват правилата за движение и да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи, призоваха от АПИ. Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик, тъй като се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент. Аварийната лента може да се ползва само в участъците с въведена временна организация за безопасност на движението.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.

https://dariknews.bg/

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ