18 Септември 2025четвъртък17:15 ч.

Художник съчетава ръчна хартия, текстил и живопис

/ брой: 88

автор:Петър Георгиев

visibility 4251

27 живописни платна, 4 оригинални, ръчно правени листа хартия и две текстилни пана представя на поредната си 7-а самостоятелна изложба в старозагорската галерия "Байер" художникът Пламен Кирилов. Експозицията е своеобразно продължение на представените през февруари в Севлиево негови творби под наслов "Свят, изпълнен с реалност и фантазии".
33-годишният художник, който се дипломира като бакалавър в специалността "Текстил", а по-късно завършва магистратура по живопис в Националната художествена академия, признава, че през последните години буквално е обзет от магията на ръчно правената хартия, която му позволява нови експерименти. Съчетавайки хартията с текстила, е създал два нови триптиха.
"Чрез картините на Пламен Кирилов ние пътуваме в един свят, който няма тежестта на материалността. Сърцето му е пълно с желание да създава красота", лаконично коментира поредната проява на младия художник директорът на старозагорската художествена галерия проф. д-р Марин Добрев, като припомня, че през 2007 г. творецът получи голямата награда на Есенния салон в родния си град.

 

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 539

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 454

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 592

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 671

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 657

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 620

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 494

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 562

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 477

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ