01 Август 2025петък18:39 ч.

Хотелите ще трябва да осигурят помещения за изолация

автор:Дума

visibility 1483

Хотелиерите ще трябва да осигурят помещения, където да изолират туристи или хора от персонала, ако се окаже, че имат коронавирусна инфекция. Това предвиждат проектоправила, подготвени от Министерството на туризма, съобщи министър Николина Ангелкова пред Нова телевизия. Ако има служител или турист с коронавирусна инфекция, задължително той и най-близкият му кръг контакти да се изолира, хотелите да предложат места за изолация, отделни помещения, препоръча тя.

Министерството на туризма е изпратило за съгласуване към Министерството на здравеопазването предложения за нови правила за работа на хотелите и ресторантите. На 13 май пада забраната за туристически пътувания, а активният летен туристически сезон се очаква да започне на 1 юли.

Ангелкова каза, че се предвижда чуждестранните туристи, които желаят да дойдат в България, да подписват декларация за пътуване на собствен риск. В нея туристът ще обявява, че е здрав, ще се ангажира да спазва всички предвиждани от българското законодателство ограничителни мерки и че неговата осигуровка или застраховка покриват евентуални разходи за лечение, ако се окаже, че е вирусоносител. Ако туристът няма такава осигуровка или застраховка, ще трябва да покрие разходите за престоя под карантина и лечението от собствения си джоб, поясни тя.

Правилата на министерството определят също изискванията за социално дистанциране, дистанцията на рецепция в лоби зоната и други.

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 554

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 626

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 609

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 487

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ