22 Юни 2025неделя21:28 ч.

Хаос върху хаоса

/ брой: 100

автор:Иван Ченчев

visibility 3358

Иван ЧЕНЧЕВ


Случи се нещо, което ние окачествихме като преврат срещу Конституцията. Беше вкаран доклад на правната комисия в 10:47 ч. в петък. 12 минути по-късно - в 10:59 ч. председателят на Народното събрание предложи да влезе като извънредна точка в дневния ред. 

Първо, нужните срокове не са изтекли, за да бъде внесен този доклад. Второ, сигурен съм, че от 240 народни представители поне 220 не са се запознали с него - този закон е с близо 60 параграфа. 

Ние нямаме никакво колебание, винаги сме искали оставката на Иван Гешев, но начина, по който се случва това - и то договорено от "коалицията на омертата и на имунитетите", не трябва да е този. 

За партиите, които уж тръгнаха да управляват заедно, това, което остана скрито за зрителите, си пролича от записа. Там има борба за власт за регулаторите в държавата. Затова ние от БСП сме остра опозиция на процесите и това е меко казано. Какво се случва в парламента сега. Тотален хаос върху хаоса. Нима хората харесват това? За какво са изпратени депутатите в парламента? Да говорят по политики. А кои проблеми са решени от НС? Защо парламентът се занимава с овладяването на първи, втори ешелон на властта, а не се занимава с кризите, със социалния пакет?

Безпрецедентно е това, което се случи по отношение на тези записи и начина на мислене, който видяхме. Би било крайно нелепо след всичко това да се направи правителство между тези политически сили. БСП ще бъде твърдо против.

Да, ние казахме, че е нужно редовно правителство, но от това, което се случи на разговорите, показа голямото ни разминаване с ГЕРБ. БСП никога не се е разбирала с ГЕРБ за нищо и единствена е отказала на предложенията им за власт, постове, за скрити коалиции и за каквото се сещате. 

На разговорите с Габриел казахме ясно какво искаме: експертно правителство, 5 национални приоритета, изведени надпартийно, за да може да се върви в някаква посока, защото времето минава. Половин година мина - няма бюджет. От друга страна, президентът Радев не внесе бюджет, когато БСП призова за това ноември месец, а настояваше при всяка среща с партиите именно за приемането на нов бюджет. Защо тогава се бави връчването на втория мандат след като беше заявено правителство? 

пред Нова тв, със съкращения 

Поскъпване от 5 до 40% за две седмици

автор:Дума

visibility 8530

/ брой: 111

Всички основни храни са поскъпнали след 3 юни

автор:Дума

visibility 8951

/ брой: 111

България с най-висок риск от бедност в ЕС

автор:Дума

visibility 6368

/ брой: 111

Предлагат данък върху свръхпечалбите на банките

автор:Дума

visibility 8414

/ брой: 111

"Турски поток" отпада от отказа на руски газ

автор:Дума

visibility 5478

/ брой: 111

ЕК с наказателна процедура срещу Испания

автор:Дума

visibility 8636

/ брой: 111

Доналд Тръмп одобрил атака срещу Иран

автор:Дума

visibility 7842

/ брой: 111

Накратко

автор:Дума

visibility 7961

/ брой: 111

Страшна смешка

автор:Мая Йовановска

visibility 8600

/ брой: 111

Совата не е това, което е

visibility 8421

/ брой: 111

Не е нужно да сте марксист, за да четете Маркс

автор:Дума

visibility 7491

/ брой: 111

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ