Губим от Полша със 71:75

Баскетболистките мачкат Черна гора с 89:57

/ брой: 195

visibility 295

Българският национален отбор по баскетбол загуби със 71:75 (16:18, 14:20, 17:15, 24:22) при гостуването си на Полша в шестия мач от група "С" в квалификациите за Евро 2011. С това поражение тимът на Росен Барчовски до голяма степен изгуби шансове да се класира за финалите в Литва. В оставащите 2 срещи с Белгия и Грузия българите задължително трябва да спечелят и да се надяват на въртележка в другите групи. Най-резултатен за нашите отново бе Филип Виденов, който завърши с 21 точки и 9 борби. Чавдар Костов добави още 14 т., а Деян Иванов 11 т. при третото поражение на "трикольорите". Финалният щурм на България обаче не бе достатъчен, за да неутрализира 23 точки и 9 борби на Марчин Гортат и още 15 т. на Мачей Лампе.
България среща лидера Белгия утре от 19.00 ч. в зала "Универсиада". В другия двубой белгийците надвиха аутсайдера Португалия с 68:63 и водят с 5 победи и само 1 загуба. С мач повече Полша е втора с 4 победи и 3 поражения. България и Грузия са с по 3 победи и 3 загуби.
"Позравления за полския отбор и техния треньор Гришчук. Срещата беше трудна за нас, но играхме добре, особено в последните минути. Много е трудно да победиш Полша на собствената им сцена", заяви селекционерът Барчовски.
Женският ни тим пък записа четвърта победа в квалификациите за Евро 2011, след като разгроми в Русе лидера в група "С" Черна гора с 89:57 (28:17, 23:6, 20:11, 18:23) точки. Така българките вече имат 4 победи и 3 загуби, преди последния си мач в групата в неделя срещу Финландия като гост. Те заемат трето място в групата с 11 т., колкото имат още лидерите Черна гора и Турция. Само първите два отбора се класират за европейските финали догодина, а докрая българките имат само един мач, защото утре почиват, докато туркините и черногорките са с по 2 срещи.