18 Септември 2025четвъртък21:54 ч.

Гришо надви Чорич

Томова бие, Костова пада на "Аустрелиън оупън"

/ брой: 9

автор:Дума

visibility 1048

Григор Димитров (№19 в света) победи Борна Чорич (Хърв, №28) с 6:3, 5:7, 10:8 в мач от демонстративния турнир Куйонг Класик. Надпреварата в Мелбърн е използвана за подгряваща преди "Аустрелиън оупън", който започва в понеделник. Срещата продължи почти два часа, а Димитров показа добра игра срещу бившия №12 в света. Българинът го проби в четвъртия гейм на първата част и я затвори без проблем. Във втората хасковлията загуби подаването си при 5:6 и така Чорич прати мача в шампионски тайбрек. В него имаше редица обрати, като Димитров водеше с 4:3, но след това Чорич обърна при 6:7. Последва серия на Димитров и той спечели с 10:8.

"Опитвах се да се фокусирам върху нещата, които зависят от мен. Атмосферните условия обаче не зависят от мен. Обичам да съм в Австралия и преди "Аустрелиън оупън". Опитвам се да остана позитивно настроен. Трябва да работя върху още неща и смятам, че мога да се представя още по-добре. През 2019 г. победата срещу Роджър Федерер на US Open е много хубава. Най-трудният мач за мен тогава бе срещу Андреас Сепи (3:1 на старта) - това бе мачът на сезона. Знаех, че ако бия няколко пъти поред, то това ще ми помогне, затова мачът със Сепи бе ключов", каза Димитров.

При жените Мария Шарапова (Рус) и Лаура Зигемунд (Гер) не доиграха мача си заради лошото качество на въздуха. Те спряха да играят при 6:7 (4), 5:5. Замърсеният въздух е вследствие на мащабните горски пожари, които започнаха по източното крайбрежие на Австралия още в средата на октомври и отстоят на 60 км от Сидни.

Виктория Томова (№146 в света) победи Анкита Раина (Инд, №175) с 6:2, 7:6 (2) на старта на квалификациите на "Аустрелиън оупън" за 1,50 часа. Софиянката имаше трудности само във втория сет, след като в първия постигна 2 пробива, а в още 2 от сервис геймовете на опонентката си имаше шансове да пробие. Във втората част Томова изоставаше с 0:2, но след 2 пробива поведе с 4:3, а после върна жеста и се стигна до тайбрек, в който първата ни ракета доказа, че е по-добрата. Във II кръг тя излиза срещу Моника Никулеску (Рум, №128), която победи Анхелина Калинина (Укр, №157) със 7:6 (7), 6:2.

Третата ни ракета Елица Костова (№194) отпадна набързо след загуба от Хариет Дарт (Вбр, №169) с 4:6, 1:6. Днес на корта излиза и Изабелла Шиникова (№163) срещу Мая Хвалинска (Пол, №215).

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ