14 Април 2026вторник17:41 ч.

Германия очаква растеж на икономиката от октомври

автор:Дума

visibility 574

Германският министър по икономическите въпроси и енергетиката Петер Алтмайер заяви, че икономиката на страната му ще започне да отбелязва растеж "най-късно" през октомври, съобщава БНР.

"Сигурен съм, че можем да спрем спада на нашата икономика след лятната ваканция", посочил е Алтмайер в интервю за Bild am Sonntag.

Вътрешното търсене трябва да бъде подкрепено с мерки за цялостното възстановяване от кризата, включително намаляване на данъка върху добавената стойност, смята немският министър.

Изчисленията сочат, че немският БВП ще се свие с 6% през 2020 г., но през следващата година ще нарасне с повече от 5%, заяви Алтмайер. Той очаква безработицата да достигне своя връх през октомври, след което да започне бавно да намалява и да се върне към нивата отпреди пандемията до 2022 година.

Израел хвърля сянка на сделката САЩ-Иран

автор:Дума

visibility 15681

/ брой: 67

Рюте: Някои в НАТО се провалиха на теста

автор:Дума

visibility 16347

/ брой: 67

КНДР тества ракети с касетъчни бомби

автор:Дума

visibility 14630

/ брой: 67

Накратко

автор:Дума

visibility 9065

/ брой: 67

Бомба със закъснител

автор:Александър Симов

visibility 5497

/ брой: 67

Просията стана основно занимание на бизнеса

автор:Евгени Гаврилов

visibility 15233

/ брой: 67

Да свалим частично санкциите срещу Русия

visibility 14556

/ брой: 67

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ