17 Юли 2025четвъртък00:01 ч.

Няколко думи

Скъпооо

/ брой: 128

автор:Аида Ованес

visibility 3740

Скъпо, по-скъпо, България. 
В началото на 1997 г. минавам през пазара да купя яйца от възрастна жена, но този следобед са почти двойно по-скъпи от сутринта. "Доларът се вдигна", обяснява продавачката. Очевидно и кокошките също са следили курса на щатската валута.
Близо 30 години по-късно минималните доходи са 66% от средноевропейските, но консумираме млечни продукти на цени 125% от средноевропейските. За добро или зло България винаги е била страна на парадоксите, но това комай не е за гордост. Казват, че това с повишаването на цените не било заради еврото. Не било и картел. Явно е нещо друго, което не е познато и на световните експерти. 
Казват, че регулаторните органи интензивно си обменяли информация. Вървели били проверки от комисии, от НАП и прочее. Правителството обещава до дни законодателни промени и допълнителни мерки срещу необосновано покачване на цените. Дни, достатъчни за нова вълна от ценови скок, а санкциите комай плашат само гаргите.
Синдикат прогнозира нова вълна от протести за повишаване на възнагражденията. Към януари т.г. над 430 хил. работещи са с минимална заплата 1077 лв. бруто, 835,73 лв. нето. А недоволстват не само най-ниско платените. Не се справят и хората със средни доходи.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ