24 Юли 2025четвъртък16:11 ч.

Снимки от плаката

Радек Баборак и Иван Данко са солисти в концерта на Симфониета - Враца в зала "България"

/ брой: 57

автор:Дума

visibility 9828

Симфониета - Враца подготвя ексклузивен концерт "Палитра на епохите" на 28 март от 19 ч. в София, зала "България", със звездни солисти, най-ярки представители на съвременната световна класическа сцена, всеки в областта на своя изключителен инструментален талант: Радек Баборак - дългогодишен първи валдхорнист на Берлинската филхармония, и Иван Данко - първи обоист на оркестъра на Щутгартската държавна опера. На диригентския пулт ще застане Константин Илиевски, главен диригент на Симфоничния оркестър на БНР.
В програмата: Й. С. Бах - Сюита за оркестър № 4; Й. С. Бах - Адажио из Великденска оратория, BWV 249; И. Данко - "Процес" за обой, вагнерова туба, чембало и оркестър (премиера за България); Л. Синигалия - Романс за валдхорна и оркестър, оп. 3; К. Сен-Санс - Концертна пиеса за валдхорна и оркестър, оп. 94; О. Респиги - Антични арии и танци, Сюита № 3.
Творбите в концертната програма са създадени в четири различни века, а последната от тях ни връща още две столетия назад и така палитрата на епохите става още по-богата.
"Радек Баборак е най-известното име в момента сред валдхорнистите в света, мерило за това как се свири на валдхорна и е изключително щастие, че ще бъде наш солист в предстоящия концерт на 28 март в зала "България". При това, заедно с още един голям негов колега, първия обоист на Щутгартската опера - Иван Данко, когото ще чуем като солист, в дует с Баборак и е автор на премиерно за България произведение, създадено от него специално за двамата изключителни музиканти", споделя Христо Павлов, директор на Симфониета - Враца.

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 111

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 126

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 102

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 110

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 116

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 119

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ