01 Май 2026петък17:51 ч.

Юбилей

Георги Андреев с концерт в Първо студио

/ брой: 97

автор:Дума

visibility 2010

Оркестърът за народна музика на Българското национално радио с диригент Димитър Христов и Оркестърът на НФА "Филип Кутев" за първи път в своята история ще свирят заедно в чест на 50-годишнината на Георги Андреев на 23 май от 19.30 ч. в Първо студио на БНР. В концерта "Момина луна" ще прозвучат познати и премиерни произведения на световноизвестния музикант. Специално участие ще вземат солистите и хорът на ансамбъл "Филип Кутев".

Маестро Георги Андреев е композитор, диригент и гъдулар. Създател е на над 400 песни и пиеси за оркестър, хор и солисти. Произведенията му са белязани от фолклора, заредени с много енергия и с мащабно и експресивно звучене. Свирил е с музиканти като Робърт Плат и Найджъл Кенеди. Носител е на много награди за композиция. От 2000 г. е главен диригент на Националния ансамбъл за народни песни и танци "Филип Кутев".

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 2693

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 3007

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2776

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 3340

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 730

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 856

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ