27 Февруари 2026петък02:00 ч.

Гърция връща големите ученици в клас, но само след ковид тест

автор:Дума

visibility 1696

Гърция отваря гимназиите, но учениците могат да се върнат в клас само след отрицателен тест за коронавирус. Пред аптеките се извиха опашки за безплатни тестове, посочва БНР.

Част от експертите от националния щаб за борба с коронавируса са категорично против отваряне на училищата при високо ниво на заразени в страната.

Правителството обаче пое отговорност с начало на учебния процес от понеделник - 12 април, заяви министърът на образованието Карамео. Въвеждат се изключително строги мерки за присъствието на учениците в час. По два пъти на седмица трябва да представят документ, подписан от родителите, че са направили в къщи тест и резултатът е отрицателен.

В случай на положителен тест се карантинира целият клас и семейството, като всички са задължени да се тестват отново.

Намалява се броят на часовете в класните стаи и се увеличават учебните занимания на открито. Носенето на маски е задължително.

Учениците от началното училище остават на дистанционно обучение до Великден, съобщи министърът на образованието.

Вече два милиона гърци са ваксинирани.

От септември се обмисля задължително ваксиниране на всички здравни работници, съобщи премиерът Кириакос Мицотакис.

Нов регламент за търговията с птиче месо влиза в сила на 9 март

автор:Дума

visibility 1425

/ брой: 39

България с амбиция да стане трасе за американски газ към Украйна

автор:Дума

visibility 1468

/ брой: 39

Пристигна първият от 6 кораба с аржентински слънчоглед

автор:Дума

visibility 1469

/ брой: 39

С над 70 на сто намаляха руските туристи в България

автор:Дума

visibility 1403

/ брой: 39

Крои се диверсия срещу "Турски поток"

автор:Дума

visibility 1500

/ брой: 39

Германия се отказва от „зелено“ отопление

автор:Дума

visibility 1367

/ брой: 39

Марица залива Източна Гърция

автор:Дума

visibility 1448

/ брой: 39

Накратко

автор:Дума

visibility 1444

/ брой: 39

Ще видите вие!

автор:Александър Симов

visibility 1480

/ брой: 39

Изкривени представи

автор:Таня Глухчева

visibility 1471

/ брой: 39

Капиталовият парадокс на България

автор:Гарабед Минасян

visibility 1463

/ брой: 39

Концесиониране по терлици

автор:Ваня Григорова

visibility 1483

/ брой: 39

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ