Габровският театър гостува в Дупница с "Човекът, който прави дъжд"
/ брой: 103
Ценителите на театралното изкуство в Дупница ще могат да видят великолепното представление по Ричард Неш "Човекът, който прави дъжд". Постановката е на Драматичен театър "Рачо Стоянов" - Габрово. Режисьор е Михаил Петров - гост от Народния театър "Иван Вазов". Сценографията и костюмите са творение на Елена Иванова - гост от НТ "Иван Вазов". Участват актьорите Надежда Петкова, Илия Костадинов, Димо Димов, Петко Петков, Николай Бързаков, Огнян Каменарски, със специалното участие на Юрий Ангелов, който за ролята на Старбък получи номинация за "Икар 2012". Габровският драматичен театър гостува в Дупница на 7 май.
"Човекът, който прави дъжд" на Р. Неш преди всичко е драматургичен текст с голям духовен заряд, а в бездуховното време, в което живеем, той е радост за душата и сетивата. Една пиеса, съчетала в себе си удивителна простота и духовна извисеност. Земна и същевременно небесна. Реалистична, но и романтична. С усилията на целия великолепен екип на габровския драматичен театър, с най-добрия художник-сценограф в България - Елена Иванова, с гастрола на обаятелния Юрий Ангелов, с талантливите актьори от групата направихме спектакъл, който те кара да мечтаеш! Малко ли е? Ще се посмеете, ще си поплачете, но ще си тръгнете щастливи и пречистени, казва режисьорът Михаил Петров. Героите на Ричард Неш са очарователни, изключително искрени и непосредствени, като ги гледаме на сцената, имаме усещане, че се намираме в детска градина за възрастни. Пиесата е написана и с много чувство за хумор, но не повърхностен и груб, а умен и интелигентен.
Основното събитие е сушата. Зеленината изчезва, дърветата и посевите изсъхват, хората обедняват, губят надежда. Ще им докара ли Старбък (Юрий Ангелов) дъжд? Е, когато пъзелът се подреди, няма начин да не завали! Когато хората започнат да общуват нормално помежду си, когато имаме Вярата, Надеждата, когато душите ни се изпълват с Любов, Земята ще се превърне в Райска градина! "Човекът, който прави дъжд" ще преобърне мисленето, добавя Михаил Петров.