18 Януари 2026неделя04:36 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Футбол за боклука

/ брой: 115

автор:Марин Милашки

visibility 4539

Марин Милашки


Националният ни отбор по футбол продължава с издънките, след като не успя да победи и Литва (1:1). Така "лъвовете" пак се простиха с шансовете да се класират на голям форум и ще гледат Евро 2024 по телевизора. Всъщност нищо ново. Всяка квалификация я започваме с огромни амбиции и след първите 3-4 кръга ни свиват перките. Така ще е и в следващите години.

Националният ни отбор е отражение на футбола ни въобще. Именно в тези мачове става ясно, че моделът е сгрешен. Когото и да доведат за треньор, резултатите ще са трагични.

Сега Боби Михайлов доведе сърбин - Младен Кръстаич, който уж ще възроди отбора. Това обаче няма как да стане...

За да имаме успехи, трябват силни български футболисти. Те да бъдат изградени в клубните си отбори. Това става с правилна методика. А сега в "Лудогорец" играят двама българи, в ЦСКА един, а в "Левски" - четири. В "Ботев" Пд такива няма.

Е, как тогава да имаш силен национален отбор? Ако иска Кръстаич да бере плодовете от работата си, трябва да иде в БФС, да тропне по масата и Изпълкомът да задължи клубовете да пускат поне по пет българи всеки мач. И така след няколко години ще имаме приемлив представителен тим. 

А сега срещу Литва половината бяха дълбоки резерви в клубните си отбори.

Такъв например е Патрик-Габриел Галчев, който в Каунас беше десен бек, а на "Герена" е ляв защитник. Илия Груев-младши пък за пръв път в живота си игра централен защитник. А за края на мача Кръстаич извади Кирил Десподов, Мартин Минчев и Спас Делев, като допълнително оряза нападателната мощ на отбора. Някои ще кажат, че ги е пазил за мача със Сърбия утре. 

Няма смисъл да ги пазиш, срещу западните ни съседи аргументи нямаш.

Затова целият ни футбол е за боклука. Нито имаме концепция за развитие, нито точния треньор. Не се ли започне от нулата, ще си кретаме по този начин. 

А дотогава: Боби, наздраве!

Нови признаци за удар на САЩ срещу Иран

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 10

Тръмп не се отказва от Гренландия

автор:Дума

visibility 1344

/ брой: 10

Имайте доверие на Делси

автор:Дума

visibility 3817

/ брой: 10

Вашингтон обвинява Зеленски за липсата на мир

автор:Дума

visibility 1116

/ брой: 10

Църквата на машините

автор:Александър Симов

visibility 8083

/ брой: 10

Страната на Евро Ганя

visibility 4890

/ брой: 10

Новият столичен парадокс

visibility 2673

/ брой: 10

Някои лодки потъват

автор:Димитър Събев

visibility 3909

/ брой: 10

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ