13 Юли 2025неделя23:29 ч.

Фон дер Лайен вярва, че пак ще оглави ЕК

/ брой: 108

автор:Дума

visibility 5983

Настоящият председател на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен е убедена, че ще бъде преизбрана за втори мандат.
Европейската народна партия получава 189 места в ЕП. Алиансът на социалистите и демократите е на второ място със 135 депутати. Либералите от "Обнови Европа" са трети с 83. Засега всички са заявили подкрепа за Фон дер Лайен.
"Дясноцентристката ЕНП ще изгради бастион срещу екстремистите от ляво и от дясно", обеща Фон дер Лайен след края на изборния ден.
Тя ще се опита да убеди и групата на Европейските консерватори и реформисти, която взема 72 мандата. Представителката й Асита Канко откровено заяви, че няма нищо против да работи с Фон дер Лайен.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6278

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4970

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5859

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4296

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4369

/ брой: 126

Тупик

visibility 5941

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5209

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 6125

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 6065

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ