22 Май 2026петък01:43 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Фон дер Лайен: ЕС ваксинира 70% от населението

/ брой: 143

автор:Дума

visibility 1146

ЕС постигна целта си да ваксинира 70% от възрастното население срещу коронавирус с поне една доза до края на юли. Това се казва в изявление на ръководителя на ЕК Урсула фон дер Лайен, разпространено в Брюксел. Същевременно Ню Йорк притиска над 300 000 държавни служители да се ваксинират.

В Гърция от петък започва записването за ваксинация на деца между 12 и 15 години. Министърът на здравеопазването Василис Кикилиас съобщи, че ще бъдат използвани Пфайзер и Модерна.

По света продължава да се увеличава броят на заразените. В Чехия почти 90% от случаите се дължат на Делта щама. За рекорден ръст заболели съобщиха Казахстан и Узбекистан. Това е сигнал, че Централна Азия все още предстои да преодолее последната пандемична вълна, предизвикана от нови варианти, предаде Ройтерс.

Нидерланските власти обявиха отмяната до 1 септември на всички събития и фестивали с продължителност повече от 24 часа за предотвратяване на нов пик на коронавируса, предаде Франс прес. А само ваксинираните могат да отидат на пъб или ресторант на закрито в Ирландия.

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ