07 Април 2026вторник14:39 ч.

Премиерът Желязков:

Еврото ще отвори нова страница пред българската икономика

/ брой: 98

автор:Дума

visibility 8757

В момента сме в навечерието на приемането на еврото. Предстои нова страница пред българската икономика: по-голямо доверие, повече инвестиции, повече възможности. Това заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с управляващия директор на МВФ Кристалина Георгиева. 
Ползите от ефективното въвеждане на еврото са много по-големи от тези, които имахме и успешно изпълнихме с въвеждането на валутния борд, посочи Желязков. Министър-председателят беше категоричен, че въвеждането на еврото на 1 януари 2026 г. е основен приоритет на правителството, като вече се намираме в заключителния етап в процеса на подготовка на България за членство в еврозоната. 
Кристалина Георгиева определи като отличен шанс за България членството в еврозоната и открои редица позитиви за страната ни. На първо място акцентира върху по-високата инвестиционна привлекателност, която ще има България, което е важно за всички отрасли, особено за туризма. На второ място тя посочи по-голямата защитеност на страната ни в рамките на еврозоната. На трето място Георгиева изтъкна шанса на Европа за по-голяма лидерска роля в световната икономика и възможностите за България, които произтичат от това.

Новата формула за сградна инсталация е копие на старата

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 64

С 37% поскъпна дизелът у нас, а бензинът - с близо 19%

автор:Дума

visibility 298

/ брой: 64

Цените на агнешкото вече надхвърлят разумни граници

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 64

С над 100 хил. тона е намаляло производството на картофи

автор:Дума

visibility 313

/ брой: 64

Иран отхвърли временно примирие със САЩ

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 64

Солидни глоби в Турция за некачествена храна

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 64

Русия е решена да стъпи на Марс

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 64

Атина дава по 50 евро за зареждане с гориво

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 64

Дон Тръмп

автор:Таня Глухчева

visibility 264

/ брой: 64

Как го правят

автор:Евгени Гаврилов

visibility 265

/ брой: 64

БСП не е просто партия, а ангажимент към хората

автор:Александър Симов

visibility 313

/ брой: 64

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ