22 Май 2024сряда04:20 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

"Евробарометър": Българите най-често са изложени на дезинформация и фалшиви новини

/ брой: 134

автор:Дума

visibility 123

Българите най-често са изложени на дезинформация и фалшиви новини, сочи проучване на "Евробарометър". За 86 на сто телевизията доминира като основен източник на информация. Като цяло обществените медии се ползват с най-високо доверие от 49%, следвани от печата - 39% и частните телевизионни канали и радиостанции - 27%, показва изследването. 

 В България едва 13 на сто от населението чете вестници при средно 21% в ЕС. За това пък близо половината от българите или 47% всеки ден използват социалните медии при средно една четвърт или 26 на сто за ЕС. По-младите са много по-склонни да използват социални медийни платформи и блогове за достъп до новини - 46% от 15-24-годишните спрямо 15% от хората над 55 години. 88% от анкетираните получават поне някои онлайн новини чрез смартфон, компютър или лаптоп. 

Достъпът до новинарски публикации чрез социалните мрежи е още по-важен за младите хора - 43% от лицата на възраст 15-24 години спрямо 24% от респондентите над 55 години.

Българите са най-склонни да признаят, че често са били изложени на дезинформация и фалшиви новини през последните седем дни. 55% от тях смятат, че това им се случва "много често" или "често". По-голямата част от анкетираните се чувстват уверени, че могат да разпознаят дезинформацията и фалшивите новини. 12 на сто са  "много уверени", а 52% - "до известна степен уверени". Нивото на увереност при разграничаването между истински и фалшиви новини намалява с възрастта и се увеличава с образователното равнище.

Еврото може да се отложи и след 2025 г.

автор:Дума

visibility 535

/ брой: 93

Курортите на път да останат без персонал

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 93

Обмислят ББР да дава безлихвени кредити на чиновници

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 93

Президентът на Иран загина в катастрофа

автор:Дума

visibility 514

/ брой: 93

20 на сто от учениците в Хърватия залагат

автор:Дума

visibility 489

/ брой: 93

Мадрид отзова посланика си в Буенос Айрес

автор:Дума

visibility 509

/ брой: 93

Накратко

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 93

Само обещания

автор:Деси Велева

visibility 539

/ брой: 93

Олимпийско лицемерие

автор:Нешка Робева

visibility 521

/ брой: 93

Коалиция на приятелството

автор:Лозан Такев

visibility 555

/ брой: 93

Всеки глас за малки леви партии е загубен

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 93

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ