17 Юли 2024сряда15:09 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

ЕС е застрашен от разногласията между Берлин и Париж

/ брой: 1

автор:Дума

visibility 20

Вниманието на Европейската общност през 2015 г. ще бъде приковано към разногласията между Ангела Меркел и Франсоа Оланд относно проблема как да се спасява европейската икономика от кризата, пише Пиер Бриансон, наблюдател на агенция Ройтерс. Според него Берлин и Париж трябва да установят сътрудничество в името на обновяването и реформирането на ЕС, за да оправдаят всеобщите надежди на страните членки. Евросъюзът е преди всичко политически проект и той бива застрашен, ако ключови играчи губят интерес към него или се съсредоточават върху решаването изключително на собствените проблеми, смята журналистът.
Подкрепяните от Германия икономически мерки предвиждат съкращаване на бюджетните разходи заради кризата в еврозоната. Но някои страни от ЕС като Франция и Италия смятат подобна бюджетна политика за твърде строга и се обявяват за повишаване на държавните разходи, припомня наблюдателят. Според него немаловажен проблем, с който също се сблъскаха основните европейски играчи, е въпросът за доверието, а по-точно за неговото отсъствие. Германия не вярва, че Франция се стреми към разумна икономическа политика, Франция на свой ред смята, че Германия е загубила интерес към проекта Европейски съюз след края на Студената война, коментира авторът.
"През новата година и на Франция, и на Германия ще им се наложи да си имат работа с общи проблеми - подемът на радикалните партии в Европа и кризата в Украйна. Това трябва да напомня на държавите от дете страни на Рейн в името на какво се е създавал Евросъюзът", резюмира Пиер Бриансон.

Чуждите инвестиции намаляха с 62%

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 134

НАП засякла само 255 кешови плащания над 10 000 лв.

автор:Дума

visibility 296

/ брой: 134

Възраждат идеята "донос-бонус"

автор:Дума

visibility 564

/ брой: 134

Европейският парламент се събра на първа сесия

автор:Дума

visibility 290

/ брой: 134

Тръмп избра сенатор за вицепрезидент

автор:Дума

visibility 298

/ брой: 134

Пожари бушуват на Балканите

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 288

/ брой: 134

Касапи на Конституцията

автор:Александър Симов

visibility 551

/ брой: 134

За нуждата от ТЕЦ-ове

visibility 313

/ брой: 134

Глад за медицински сестри

автор:Аида Паникян

visibility 297

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ