19 Октомври 2024събота16:38 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

ЕК предяви иск срещу България заради законодателството за възобновяемите енергийни източници

автор:Дума

visibility 1426

Европейската комисия съобщи, че предявява искове срещу България и Словакия пред Съда на Европейския съюз за налагане на глоби за това, че не са въвели в националното си законодателство европейските правила за енергията от възобновяеми източници.

Държавите в ЕС трябваше да въведат правилата до 30 юни 2021 г. България и Словакия досега не са съобщили за никакви мерки за промяна на законодателството според изискванията, пише БТА. През юли 2021 г. ЕК изпрати официални уведомителни писма на двете държави. През декември 2021 г., след като не получи уведомление за мерки, комисията изпрати мотивирани становища, в които призова да научи какви действия се предприемат. До днес България и Словакия са единствените две държави в ЕС, които не са съобщили за предприети мерки, се уточнява в съобщението.

Комисията е предприела вече наказателни процедури срещу всички 27 държави от ЕС, защото не са съобщили за мерки за пълното въвеждане на европейските правила до крайния срок - 30 юни 2021 г.

Правилата, приети през 2018 г., са свързани с развитието на енергията от възобновяеми източници при производството на ток, отопление и охлаждане, както и в превозите в ЕС. Те поставят задължителна цел до 2030 г. най-малко 32 на сто от енергията да се произвежда от възобновяеми източници и мерки за опростяване на административните процедури по съответните проекти. Улеснява се участието на гражданите в енергийния преход, като се дава възможност за собствено потребление и създаване на общности за енергия от възобновяеми източници. Определят се също конкретни цели за увеличаване на дела на възобновяемите източници, пояснява ЕК.

Чуждите инвестиции се сринаха със 77% за година

автор:Дума

visibility 1271

/ брой: 199

Завършването на първия лот от "Хемус" се отлага

автор:Дума

visibility 1246

/ брой: 199

61% от питейната вода у нас се губи

автор:Дума

visibility 1764

/ брой: 198

Планът на Зеленски удари на камък в НАТО

автор:Дума

visibility 1299

/ брой: 199

Атина против двустранните мигрантски споразумения

автор:Дума

visibility 1313

/ брой: 199

София и Скопие ще строят Коридор №8

автор:Дума

visibility 1539

/ брой: 199

Аржентина и България заедно на Антарктида

автор:Таня Глухчева

visibility 1481

/ брой: 199

Безсрамие!

автор:Мая Йовановска

visibility 1710

/ брой: 199

Мутра „спасител“

автор:Юри Михалков

visibility 1523

/ брой: 199

100 решения за България

автор:Дума

visibility 1262

/ брой: 199

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ