22 Февруари 2026неделя04:52 ч.

Египет с втора подводница от Германия

/ брой: 155

автор:Желязко Тенчев

visibility 5079

На 8 август в Кил (Германия) египетския ВМФ получи втората дизел-електрическа подводница, немско производство, проект 209/1400Mod. Този кораб стана 66-тата произведена в Германия подводница от проект 209.
Договорът за строителството на две подводници за египетския флот бе подписан между двете страни през ноември 2011 г. на стойност 920 млн. евро. През 2014 г. бе подписано ново споразумение за строителството на още две подводници от същия тип за Египет, които да са готови до 2021 г. През м.г. се появиха информации, че е възможно Кайро да подпише още две или дори четири подводници.
Основното въоръжение на подводниците са 533-мм торпедни апарати, германско производство и противокорабни ракети "Харпун", американско производство.
 


Предадената на Египет втора подводница проект 209/1400Mod

Снимка  www.facebook.com/EGYDEFPORTAL

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ