19 Юли 2025събота09:54 ч.

Отстраниха пътни шефове заради ПТП край Телиш

От началото на годината три са жертвите при пътнотранспортни произшествия на участъка

/ брой: 62

автор:Дума

visibility 18655

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов поиска отстраняване на цялото ръководство на Областното пътно управление в Плевен заради катастрофите край плевенското село Телиш през последните дни. Той разпореди пълна проверка на АПИ в срок от седем дни.
Мерките са заради тежкия инцидент с починалото 12-годишно момиче и поредицата от катастрофи на пътния участък. От началото на годината при ПТП там са починали трима души.
От МВР заявиха, че нееднократно са изпращали сигнали до АПИ, но резултат няма. От пътната агенция се оправдаха, че трасето е в добро състояние, нямало дупки и дефекти по асфалтовата настилка. Трасето било с маркировка и почистени банкети.
Жители на населени места в Плевенско готвят протест заради лошото състояние на отсечката на главния път София - Русе. На 12 април те ще блокират главния път при селата Радомирци и Телиш. Хората настояват за незабавно обезопасяване на пътя, ограничаване на скоростта с маркировка и пътни знаци и засилен контрол.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ