05 Юни 2025четвъртък20:43 ч.

ЕК глоби с 458 млн. евро 15 автомобилни производителя

/ брой: 62

автор:Дума

visibility 4258

Европейската комисия съобщи, че е наложила глоба от около 458 милиона евро на 15 големи производителя от Европейската асоциация на производителите на автомобили (АСЕА) за техните съгласувани практики по отношение на рециклирането на излезли от употреба превозни средства.
ЕК твърди, че за период от 15 години 16 производителя на автомобили, включително Toyota, Volkswagen и BMW, са сключили антиконкурентно споразумение за съгласувани практики за рециклиране на автомобили. Mercedes-Benz, който също участва в споразумението, не е наказан, защото е разкрил тайното споразумение с комисията в програмата за освобождаване от глоби.
Миналия месец антитръстовите регулатори на Европейския съюз подгониха няколко автомобилни компании и асоциации по подозрение в нарушаване на антитръстовите правила.
Изпълнителният вицепрезидент на Европейската комисия за чист, справедлив и конкурентоспособен преход Тереза Рибера каза: "Ние предприехме решителни действия срещу компаниите, които се споразумяха, за да предотвратят конкуренцията при рециклирането. Тези производители на автомобили се координираха повече от 15 години, за да избегнат плащането за услуги за рециклиране, като се споразумяха да не се конкурират помежду си и се съгласиха да пазят мълчание относно рециклираните материали, използвани в новите им автомобили. Няма да толерираме картели от всякакъв вид".

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 469

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 466

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 455

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ