03 Юни 2026сряда10:19 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимка "Арт фест"

Джералдин Чаплин бе гост на Фестивала на българското кино в Лондон

/ брой: 229

автор:Дума

visibility 1227

Четвъртият фестивал на българското кино в Лондон, реализиран от Светла Дионисиева - ръководителка на Българския културен институт в британската столица, ще се запомни с първото включване на миноритарни български копродукции, сред които са филмите на Джесика Удуърт и Петер Бросенс "Белгийският крал" и "Босият император". Те бяха прожектирани в красивата зала на Британското географско дружество, продължение на емблематичния Роял Албърт хол. 

Специални гости на паметната вечер бяха легендарната актриса Джералдин Чаплин и съавторката на филмите Джесика Удуърт, както и българските копродуценти Мира Сталева и Стефан Китанов. Прожекцията на "Босият император" бе и британска премиера на филма, чието международно разпространение бе осуетено от настъпилата пандемия през 2020 г. 

След представянето на филмите се състоя близо едночасов разговор с публиката, модериран от водещия британски кинокритик Филип Бергсон. Щастливи зрители успяха да се снимат и получат автограф от изключителната Джералдин Чаплин, научи ДУМА от Светлана Дамянова от "Арт фест".

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ