21 Март 2026събота01:08 ч.

Двойствен финансов живот

/ брой: 154

автор:Аида Паникян

visibility 4189

Дойде време болничните шефове да си кажат откъде са парите им. За онези, които карат коли отпреди 10-12 години и имат наследствени имоти, никой не казва нищо. Въпросът е за другите с милионите. И идва другият въпрос: "Откъде толкова пари, щом всеки ден плачат по медиите колко е недофинансирано здравеопазването?" Основателен е, защото болниците, които ръководят, се издържат с обществени средства - от НЗОК (от нашите осигуровки), от държавата и  общините (нашите данъци). Да, ама пък са търговски дружества и като такива трябва да формират печалба. Щом има печалба, тя се разпределя. Прост като фасул се налага изводът за двойствения финансов живот на българското здравеопазване. Иначе, никой не оспорва факта, че лекарите трябва да са богати - учат се цял живот да спасяват живота на хората, а това не е просто работа!
Значи проблемът е в системата - най-лесното обвинение. А изнасянето на информацията за имотите и парите им има една цел - популизъм. Точно както бе преди 8 години, когато премиерът Борисов оповести идеята си да сложи таван на високите заплати в държавните болници. Тогава се бе чуло, че шефове на държавни болници вземали по 70 хил. лв. Е, може и да са били същите, които сега официално са обявени за милионери.

Eнергийният министър без право да преструктурира БЕХ

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 52

Искаме промяна в търговията с емисии

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 52

Вдигат цените на екскурзиите в чужбина

автор:Дума

visibility 610

/ брой: 52

Иран удари най-големия газов хъб в света

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 52

България е на 84-то място по щастие

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 52

Куба получи помощ от Европа

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 52

Десен, много десен

автор:Александър Симов

visibility 604

/ брой: 52

Недомислие

автор:Таня Глухчева

visibility 559

/ брой: 52

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ