17 Юли 2026петък15:53 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

АПИ поиска екооценка за магистрала "Черно море"

автор:Дума

visibility 490

Процедурата по Оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) за разширения идеен проект на автомагистрала „Черно море" навлиза в ключова фаза, след като на 22 юни 2026 г. възложителят - Агенция „Пътна инфраструктура" (АПИ), официално е поискал издаване на разрешение по ОВОС. Това стана ясно от думите на екоминистъра Росица Карамфилова-Благова по време на парламентарния контрол. 
"В момента експертите на министерството извършват оценка на качеството на представения доклад и приложенията към него, включително и на доклада за степента на въздействие върху защитените зони. Срокът, в който министерството трябва да се произнесе по качеството на документите, е 30 дни от тяхното внасяне", обясни Карамфилова.
Въпреки напредъка на процедурата, към настоящия момент все още няма потвърдено окончателно проектно трасе на бъдещата магистрала, стана ясно от думите на Карамфилова. 
"Нашата компетентност се ограничава до екологичната процедура. Всички въпроси, свързани с конкретните срокове за реализация на обекта, неговото финансиране и начина на изпълнение, остават в прерогативите на възложителя АПИ", поясни тя.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ