22 Февруари 2026неделя01:51 ч.

ДП на пароструйка

/ брой: 190

visibility 2520

Милен Ганев

"Депутатът от ДПС Делян Пеевски не бива да бъде подценяван като качества. Той има виждане какво представлява политическият процес, познава инструментите и част от тях видимо владее. Чужда му е инфантилността, която царства напоследък в политическия процес. Днес подписът му стои редом до този на Кирил Петков и Христо Иванов".
Това заяви в неделя деканът на Юридическия факултет на СУ проф. Даниел Вълчев пред NOVA.
Бившият образователен министър просто констатира очевидното, далеч без да се умилява от изводите си. А то е потресаващо и невероятно за мнозина, при които водещи са малко по-повърхностните, да кажем "естетски" мотиви.
Че Делян Пеевски съвсем не е глупак, да не кажем изобщо, е очевидно отдавна. Може да притежава цял склад с отблъскващи качества и маниери, но последното, в което може да бъде обвиняван, е в неумност.
"Ама защо му дават думата на тоя журналистите. Така му изпират името?!", кокорят се изненадани герои от социалните мрежи.
Ами, може и така да излиза, но те нямат избор. До неотдавна Пеевски не можеше да бъде открит от медия, освен когато сам решеше да излезе с изявление в някоя от своите. Днес всяка сутрин около трети петли вече е в ефир, обграден от ранобудни репортери. Те няма как да го подминат, независимо от обвиненията, че му перат, простират и гладят името.
Днешните 18-годишни, които ще гласуват за първи път, са били на 10, когато Пеевски беше олицетворение на злото покрай КТБ, ДАНС, сагите с "Еврофутбол", "Булгартабак", Lafka и какво ли още не. Той е това, което виждат, че показва сега - един разумен, уравновесен и благ чичко, който се държи позитивно и "конструктивно". В общи линии - положителен герой.
При това ниво на заобикалящите го парламентаристи и други политици - напълно достатъчно и правилно поведение. Не е нужно да се напряга повече. Пароструйката работи за него. Никой не страда от мълчанието на казващия винаги нищо, но с много думи приказвач Карадайъ.
Пеевски и Борисов днес са като Аристотел и Сократ на фона на масата подръчни ни политици, което в никакъв случай не е добра новина, но е неоспорим факт.
Отдавна е ясно, че живеем във фарс, но всичко си има обяснение. Играчи са, не може да се отрече. Знаем какво се случи с Цветан Василев и Васил Божков. Който желае, нека се утешава с "Магнитски".

Факти бг


АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ