21 Февруари 2026събота00:55 ч.

Доживяхме

/ брой: 57

автор:Нора Стоичкова

visibility 2992

Нора СТОИЧКОВА


Сега, след като далаверите за стотици милиони левове в тол системата най-сетне отидоха в прокуратурата, всички сме в очакване на резултатите от разследването. Очакваме също съд и арест за онези, които безхаберно вкараха държавата в близо 140 млн. лева разходи за управление на тол системата от австрийска фирма. Понеже АПИ нямала капацитет. И така държавата плати два пъти - един път заплати за специалисти в агенцията и втори път - на чужденците, за една и съща работа. 

Още тогава БСП шумно застана срещу сделката и въпреки яростните спорове в пленарна зала, Борисов и ГЕРБ я сключиха. Днес проверката на полицията показа, че левицата е била права във възраженията си. Но това е слабо успокоение, защото всеки договор има неустойки при предсрочно прекратяване.

Надяваме се този път прокуратурата да си свърши работата по закон и по право. Пък да видим бащите на тази сделка да отговарят пред съда за това поредно безобразие за стотици милиони.

В редицата на неизгодните договори са и концесиите, така че се надяваме скоро да дойде и техният ред.

Докато неизгодните сделки за България не повлекат наказателна отговорност за виновниците, вратата за всякакви нарушения остава отворена, а справедливостта ще бъде само добро пожелание.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ