17 Юли 2025четвъртък15:30 ч.

Догодина ставаме над 7 млрд.

/ брой: 291

автор:Дума

visibility 783

През есента на 2011 година на Земята ще живeят над седем милиарда души. Това означава, че населението ще бъде два пъти повече, отколкото през 1960 г., съобщи Дойче веле. До 2050 г. година се очаква Земята да бъде обитавана от девет милиарда. Според учени над 95 процента от населението на планетата живее в развиващите се страни. Особено голям е прирастът в Индия, където до 2030 г. ще живеят 1 милиард 600 милиона души и така страната ще надмине Китай по брой на населението.
Учените са скептични по въпроса дали планетата Земя разполага с достатъчно ресурси за толкова много хора. Изразяват се опасения за възможни войни за земя, вода и хранителни продукти. Пак толкова застрашителни са и последствията от увеличението на населението за климата. Тъй като наред с нарастващите емисии от изкопаемите горива и изсичането на горите значителна отговорност за глобалното затопляне носи и голямото потребление на месо.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ