13 Август 2025сряда19:16 ч.

Дневният център за възрастни хора с физически увреждания в Община Пещера стана на 13 години

автор:Дума

visibility 1552

„Развиваме се, продължаваме напред и смятам, че се променяме за добро."

  • Това каза за Peshteraprim Соня Бурова, ръководител на Дневния център за възрастни хора с физически увреждания в Община Пещера в навечерието на неговия 13-ти рожден ден.

На 15.06.2009 г. по програма ФАР  е открит Дневният център за възрастни хора с физически увреждания в община Пещера с общ капацитет 36 потребители на социални услуги.

„Партньорството между Общината и Центъра е много ползотворно. Искаме да покажем, че тези хора не ги крием, както е било в миналото, а показваме, че са значими и важни за нас. Голяма част от тях са били дейни хора, които винаги имат какво да разкажат и са щастливи да има някой, който може да ги изслуша ", каза още Соня Бурова. Тя благодари за добрите практики между двете институции, пожела здраве и късмет на своите колеги и обеща на хората, които ползват услугите, още повече усмивки, доброта и разбиране.

За да уважат празника, тук пристигнаха Йордан Младенов - кмет на Община Пещера, и заместник-кметовете Гълъбина Карамитрева и Елена Рядкова. 

Към момента капацитетът и заетостта на социалната услуга, предоставяща качествена грижа на пълнолетните лица с увреждания, е 28 потребители.„Хората с увреждания намират в Дневния център топлина, уют, разбирателство и грижа от неговия ръководител и социалните работници,  трудотерапевти и асистенти. Тук придобивате нови знания, необходими за по-добър живот и надграждане на способностите. Ролята на Общината в предоставянето на социалните услуги е голяма, необходима е стегната организация и отношение към хората. Ще продължим да бъдем партньор и съмишленик, ще развиваме и обогатяваме базата и услугите, за да се чувствате отлично.", каза Младенов. Той поздрави присъстващите и пожела успехи и добруване.

С музика, песни и танци, подарени от танцьорите на ЦПЛР ОДК, голяма торта и много смях, всички дълго ще помнят този рожден ден и ще очакват следващите с надежди за здраве и благополучие.

Еднодневната винетка ще струва 7-8 лева

автор:Дума

visibility 1427

/ брой: 149

Приходите на хотелиерите скочиха с 26%

автор:Дума

visibility 1521

/ брой: 149

26 евролидери: Киев трябва сам да решава бъдещето си

автор:Дума

visibility 1504

/ брой: 149

Огнената стихия в Европа не спира

автор:Дума

visibility 1507

/ брой: 149

Правителството на Туск е все по-нестабилно

автор:Дума

visibility 1465

/ брой: 149

Гърция със строги мерки за мигрантите

автор:Дума

visibility 1447

/ брой: 149

Дразни

автор:Мая Йовановска

visibility 1521

/ брой: 149

"Open Buzludzha" - не просто програма, а преживяване

автор:Дума

visibility 1425

/ брой: 149

Индия започва бойкот на американски компании

автор:Дума

visibility 1466

/ брой: 149

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ