30 Юли 2025сряда08:27 ч.

Дезинфекция на ямболския квартал „Райна Княгиня“ със самолет

автор:Дума

visibility 574

Самолет от Селскостопанската авиация ще дезинфекцира срещу COVID-19 в квартал „Райна Княгиня" в Ямбол. Препаратът, който ще се използва, е безопасен за хората, растенията, насекомите и животните.

Мярката се предприема, за да се дезинфекцират всички точки, до които не е възможно да се достигне с друга техника, съобщават от община Ямбол.

Пръскането от въздуха ще започне в 6:30 часа сутринта на 13 май при подходящи метеорологични условия. Разноските за летателните часове и препарата се поемат от Община Ямбол. Дейностите ще приключат в рамките на няколко часа. Допълнително ще бъде дезинфекцирана буферната зона около квартала.

Община Ямбол призовава жителите на квартала по възможност да не излизат от домовете си.

ЕС се договори с Тръмп за митата

автор:Дума

visibility 1209

/ брой: 138

Гърция овладява огнената стихия

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 138

Венецуелските леви с победа на местния вот

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 138

Накратко

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 138

Убиват ЕС

автор:Таня Глухчева

visibility 1257

/ брой: 138

Гледам на работата си като на отговорност

автор:Юлия Кулинска

visibility 1286

/ брой: 138

Нашата си кочина

автор:Мая Йовановска

visibility 1213

/ брой: 138

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ