14 Юли 2026вторник22:30 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Дежа вю

/ брой: 210

автор:Кристиела Симеонова

visibility 3252

България е в дъното на поредна класация. Нищо ново, ще речете. Да сме първенци в негативни класации, се превърна в ежедневие. Това, че богатите страни от Северна Европа са най-щастливите в света, не е изненада, макар щастието да не се измерва само с обема на портфейла. Най-бедни сме в ЕС, най сме и нещастни. Съвсем логично индексът ни на щастие, според изследване за периода 2010-2012 г., е доста нисък и ни нарежда на 144 място сред 156 страни в света.
Ние много добре си знаем на какъв хал сме и колко доволни от живота си се чувстваме. По-лошото в случая обаче не е мястото ни в класацията. По-трагичното е, че жителите на Афганистан, Йемен и Ирак - страни, в които почти непрекъснато атентати вземат невинни жертви, се чувстват по-щастливи от нас. Това вече си е повод за сериозна тревога. Дори жителите на Зимбабве,  страната, която преживя инфлация от 231 млн. % за една година, се чувстват по-благополучни, по-доволни от живота си и се нареждат на 103 място.
Да не се чудим после защо броят на хората, напускащи страната в търсене на благополучие, се увеличава стремглаво...
Преди известно време друга класация - за най-добрия град за живеене, постави ЕВРОПЕЙСКАТА ни столица редом до Дамаск, Триполи и Кайро - все градове, арена на бойни действия. София се нареди сред градовете, в които качеството на живот най-бързо се е влошавало през последните 5 години. Няма смисъл да коментираме хвалбите и амбициите на градоначалниците...
И да се възмущаваме колко абсурдно е това, смисъл няма. Фактите са си факти. Всяка следваща класация най-ясно показва развитието ни и грижата на управниците за благополучието ни.
Нека не бъдем докрай песимисти. В сравнение с предишния доклад сме мръднали малко нагоре - тогава сме били на 147 място. Възлагаме големи надежди - знаете на кого, в следващата класация индексът ни на щастие да се повиши.

Оставете Куба да живее!

visibility 792

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ