02 Март 2026понеделник01:25 ч.

Детето от Русе не e заразено със западнонилска треска

автор:Дума

visibility 2487

Детето от Русе, за което имаше съмнение, че е заразено със западнонилска треска, не е носител на болестта. Това сочат окончателните данни от лабораторните проби, съобщи директорът на Националния център по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев. Тъй като детето вече е прекарало острата фаза на заболяването, ще изследваме в последствие образуването на антитела, уточни Кантарджиев пред БНР.
По думите му с 30 на сто са се повишили случаите на вирусни инфекции със засягане на нервната система за тази година в сравнение с миналата. Миналата седмица са доказани 4 случая на деца със засягане на централната нервна система, като за целия летен сезон са общо 99 случая. Те са причинени от ентеровируси, уточни проф. Кантарджиев.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 5369

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 5325

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 5273

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 4489

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 4203

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 5459

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 5680

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ