21 Февруари 2026събота20:30 ч.

Фицо се оплака на Марко Рубио от Киев

/ брой: 32

автор:Дума

visibility 15715

Словашкият премиер Роберт Фицо обвини Украйна, че забавя възобновяването на работата на тръбопровода "Дружба", по който руски петрол се транспортира до Източна Европа през Украйна, с цел натиск върху Будапеща да се откаже от противопоставянето си на бъдещото членство на Киев в ЕС. Той сподели това с американския държавен секретар Марко Рубио.
"Вярвам, че случващото се по отношение на петрола е политическо изнудване срещу Унгария заради безкомпромисната позиция на тази страна по отношение на членството на Украйна в ЕС", заяви Фицо. 
"Нефтопроводът "Дружба" е невредим и готов за експлоатация, но фактът, че петролът не тече от Русия за Унгария, се дължи единствено на политическо решение на украинското ръководство", коментира унгарският външен министър Петер Сиярто.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ