29 Юни 2024събота21:05 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Депутат от ГЕРБ лобира за японска фирма

/ брой: 33

автор:Христо Христов

visibility 729

Японската фирма "Тошиба" да бъде избрана за изработване и доставка на ново енергийно оборудване в комплекса "Марица изток", предлага депутатът от ГЕРБ и член на комисията по енергетика Недялко Недялков. Доскорошният областен лидер на партията в Стара Загора е категоричен, че новите мощности трябва да бъдат на територията на държавната ТЕЦ "Марица изток 2".
Средствата за два нови блока можели да бъдат акумулирани от собствените приходи на централата и от банков заем. Недялков припомня, че през 2008 г. имало решение за инвестиционно намерение на тогавашния директорски борд на дружеството. Същата година започна и процедура за избор на място за бъдещата мощност. После тя бе спряна поради изискването да бъде с нулеви емисии от вредни газове.
Специалистите от "Марица изток" са скептични към депутатската идея и напомнят, че развитието на въгледобива върви в обратна посока на сочената от Недялков площадка. Това щяло да доведе само до оскъпяване на проекта, без да гарантира стабилност на доставките на гориво.
Миньорите са разтревожени и от ситуацията на площадката на новата американска ТЕЦ АES край Гълъбово, където от началото на годината върви консервация на съоръженията вместо да се работи по планирания още за есента на м.г. пуск.
ТЕЦ "Марица изток 2" има да изплаща сериозни задължения към различни банки, натрупани за рехабилитацията на мощностите си и за изграждането на сероочистващи инсталации.
Вземането на нови кредити ще влоши финансовото състояние на дружеството, което още е част от нарочения за закриване още през лятото на 2009 г. Български енергиен холдинг.
 

БСП срещу продажбата на оборудването за "Белене"

автор:Дума

visibility 1127

/ брой: 121

Законът за надценките на хляба е неприложим

автор:Дума

visibility 952

/ брой: 121

Официално ни отрязаха за еврозоната през 2025 г.

автор:Дума

visibility 1496

/ брой: 120

НАТО с нова мисия за подкрепа на Украйна

автор:Дума

visibility 1175

/ брой: 121

Германско гражданство след пет години

автор:Дума

visibility 1096

/ брой: 121

Провали се опитът за военен преврат в Боливия

автор:Дума

visibility 1058

/ брой: 121

Накратко

автор:Дума

visibility 843

/ брой: 121

Пак гоним дивото

автор:Нора Стоичкова

visibility 1017

/ брой: 121

Зор да се покажем

автор:Аида Паникян

visibility 1133

/ брой: 121

Самоунижението в Благоевград

автор:Александър Симов

visibility 1055

/ брой: 121

Съкровище на българската медицина

автор:Аида Паникян

visibility 999

/ брой: 121

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ