29 Март 2026неделя04:14 ч.

Позиция

Държавата е човешка солидарност, а не геноцид

Унищожението на възрастните ни родители се превърна в правителствена политика

/ брой: 217

автор:

visibility 4493

Ивайло Йорданов

 

Майка ми е с 207 лева пенсия, а баща ми с 250 лева. За ток, вода и телевизия плащат 70 лева на месец, за лекарства - 80 лева. Отглеждат едно прасенце, две овце, десет кокошки и пет гъски.

Заради чумата по свинете в Румъния големите свинеферми са прокарали решение, че в радиус от 20 км частни стопани не могат да отглеждат свине... И на нашето прасенце са му вдигнали мерника и родителите ми живеят в постоянен стрес да не дойдат компетентните органи и да го умъртвят.

Сега по новините гледам, че вече започва унищожение и на кокошките...

Възрастна жена от Хасковско обяснява пред камерите, че без яйца и кокошки и само с 200 лева пенсия не биха преживяли месеца. И покани депутатите да заживеят само с 200 лева на месец.

На мен ми е ясно, че унищожението на възрастните ни родители е правителствена политика, но виждайки, че по селата с тия кокошки и кози няма да се умре бързо, управляващите нямат търпение да убият животните, за да ускорят края на родителите ни.

Не мога да разбера, щом пенсионерите ни са в тежест, защо въобще се занимаваме да градим държава... Държавата е колективно начинание, човешка солидарност, а не геноцид.

И накрая: храните, които си произвеждаме на село, са в пъти по вкусни от тези в "Кауфланд" и "Билла". Ето, аз снощи си хапнах пълнени пиперки със сирене... Сирене от овчето, пиперките от градината ни.

Един от минусите на големия град и големите вериги магазини е, че изкуственото изместиха естественото. Не говоря само за храните, но и за човешките взаимоотношения.

 

           Фейсбук

С 28% скочиха жилищните кредити

автор:Дума

visibility 2667

/ брой: 57

Парите за ремонт на пътища не са похарчени

автор:Дума

visibility 2734

/ брой: 57

Стандартът на живот у нас е най-нисък в ЕС

автор:Дума

visibility 2683

/ брой: 57

Пиар оливане

автор:Александър Симов

visibility 2179

/ брой: 57

Експерти по всичко

/ брой: 57

Как сами да изчислим бъдещата си пенсия

visibility 2631

/ брой: 57

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ