18 Септември 2025четвъртък01:33 ч.

Д-р Брънзалов: Хората да не бързат да живеят все едно нищо не е имало

автор:Дума

visibility 1768

Ако хората си мислят, че ще се върнат към нормалния си начин на живот - тоест ще се държат все едно, че никога не е имало такава епидемия, грешат. Ние трябва да знаем, че тя не е изчезнала, заяви в Сутрешния блок на БНТ д-р Николай Брънзалов - заместник-председател на Българския лекарски съюз.

Вирусът не е изчезнал. Трябва да се научим да живеем с него и да се научим да го контролираме, каза д-р Брънзалов.

Той смята, че последните пет огнища са възникнали поради неспазване на противоепидемичните мерки по време мюсюлманските празници. По думите му това са определени огнища и ситуацията е под контрол.

Всички, които се грижим за овладяване на епидемията, вече имаме много повече опит за ограничаване на въпросните огнища, така че не мисля, че това е нещо много страшно. Ще има пикове и спадове, докато не ликвидираме вируса, каза още лекарят.

Според него изключително важно е здравната система час по-скоро да заработи в нормален ритъм, защото е възможен "голям пик на заболеваемостта от другите заболявания, а не от ковид инфекцията".

На въпрос за недоволството сред медици, че не получават обещаните 1 000 лева за работа на първа линия в борбата с COVID-19, д-р Николай Брънзалов призна, че "нещата не бяха добре дефинирани". От там дойде проблемът, който сега ескалира. На "първа линия" дадоха едно определение, за което е невъзможно да бъдат покрити всички критерии. Ако аз издавах въпросната заповед, щях да проверя какво означа "първа линия" в Европа... Ако някой се интересува от мнението на БЛС, е добре дошъл. Ние с удоволствие бихме се включили, за да изработим точен алгоритъм, за да няма такива нещо, каза зам.-председателят на БЛС.

 

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ