16 Юли 2025сряда19:52 ч.

Читири столични квартала без топла вода за 40 дни

/ брой: 134

автор:Дума

visibility 538

До 21 август четири софийски квартала са без топла вода. За поредна година общинската топлофикация оставя хората без нормален начин на живот, оправдавайки ситуацията с необходимостта от рехабилитация на топлопроводи. Този път потърпевши са кварталите "Студентски град", "Дървеница", "Витоша" и "Малинова долина". Както вече стана известно, без топла вода са и немалко улици в центъра на столицата.

Реконструкцията на главния топлопровод е наложителна, защото съоръжението е силно амортизирано и трябва да се предприемат действия, за да се гарантира, че през зимата няма да се стигне до аварии. Отлагането на ремонта би означавало потребителите от посочените квартали да останат без отопление и топла вода през студените месеци, се казва в съобщението на общинското дружество.

За детските градини, които нямат алтернативен начин за топла вода, "Топлофикация София" била осигурила бойлери.

Първоначално беше заложено ремонтът да продължи от 15 юни до 15 август, но заради подписки от жителите на кварталите и представители на студентските съвети, както и  недоволството от страна на омбудсмана Диана Ковачева, началото му се измести с един месец, а продължителността падна от 2 месеца на 40 дни.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ